بایون
بایون
انواع آپارتمان فروشی در اصفهان

انواع آپارتمان فروشی در اصفهان

آپارتمان فروشی در اصفهان بر اساس متراژ، سن بنا و امکاناتی که دارد، همچنین موقعیت جغرافیایی آن ارزش گذاری می شود. البته عوامل ذکر شده مهمترین ملاک ها برای تعیین میزان ارزش آپارتمان می باشد اما ملاک های مهم دیگری همچون تعداد اتاق خواب ها، تعداد طبقات، مصالح به کار رفته در آپارتمان نیز در قیمت نهایی فروش آن تاثیر گذار خواهد بود.

خریدار باید بنا به میزان بودجه ای که برای خرید آپارتمان در نظر دارد در محله ای که قیمت مناسب داشته باشد آپارتمان مورد نظر خود را شناسایی و خریداری نماید. اما همیشه کار به این راحتی نیست و باید در انتخاب منطقه و آپارتمان نهایت دقت را داشته باشد تا بتواند خریدی موفقیت آمیز داشته باشد.

تعریف آپارتمان

قبل از اینکه به موضوع فروش آپارتمان در اصفهان بپردازم می خواهم تعریف دقیقی از آپارتمان داشته باشم. معمولا به ساختمان بزرگی اطلاق می شود که به تعداد مشخصی واحد تقسیم شده است با وجودی که واحدها به صورت مشترک در یک مکان ساخته شده اند اما تقریبا مستقل از هم هستند. ساکنین آن قادر خواهند بود با کمترین تجاوز به حقوق همدیگر در آن زندگی کنند. آپارتمان ها دارای امکانات مختلفی هستند که برخی از آنها ممکن است بین واحدها مشترک باشد ( نظیر آسانسور، استخر، لابی) و برخی دیگر به صورت مستقل برای هر واحد است.

انواع آپارتمان فروشی در اصفهان

با وجود اینکه آپارتمان های فروشی در اصفهان از اساس و پایه شبیه به هم هستند اما عواملی باعث به وجود آمدن دسته بندی مختلف آپارتمان خواهد شد از جمله:

آپارتمان لوکس

یکی از انواع آپارتمان فروشی در اصفهان هست که از لحاظ موقعیت جغرافیایی در بهترین مناطق این شهر احداث شده اند در ساخت این ساختمان ها از مصالح با کیفیت و مرغوب استفاده شده و چه از لحاظ ظاهری و یا درون بسیار چشم انداز زیبایی دارد. این آپارتمان ها می توانند از سوئیت های 40 تا چند صد متری باشند که دارای امکاناتی فراتر از آپارتمان های معمولی نظیر استخر، بالکن های بزرگ، حیاط خلوت و غیره باشند و خریدار بر حسب نیاز و بودجه خود انتخاب و خریداری می کند.

آپارتمان پیش ساختهآپارتمان پیش ساخته

آپارتمان های پیش ساخته

آپارتمان های پیش ساخته معمولا از مصالح ارزان تر، سبک تر با مقاومت بیشتر ساخته می شوند و خیلی زودتر از ساختمان های معمولی کامل می شود خرید این نوع آپارتمان ها برای کسانی که درآمد کمتری دارند اما به دنبال ساختمانی با موقعیت خوب هستند، مناسب است.

آپارتمان های قدیمی

آپارتمان های قدیمی مشتری های خاص خود را دارند اغلب، این ساختمان ها در مناطق قدیمی شهر بنا شده اند و قیمت آنها ارزان تر از سایر آپارتمان های دیگر است. معمولا این ساختمان ها ممکن است فاقد امکانات باشند ( نظیر عدم وجود آسانسور، پارکینگ یا انباری، تراس یا بالکن) اما در بین سایر آپارتمان فروشی در اصفهان متقاضیان خاص خود را دارند.

شهرک های آپارتمانی

شهرک های آپارتمانی که توسط شرکت های انبوه سازی برای افزایش تولید مسکن و رفع نیاز متقاضیان، در مناطق ارزان قیمت ( حاشیه شهر و یا شهرهای اطراف)، ساخته می شود. شهرک ها از بلوک های بزرگ تشکیل شده اند که دارای چندین طبقه بوده و در هر طبقه چندین واحد با متراژهای مختلف وجود دارد اکثر این آپارتمان ها دارای امکانات استاندارد ( نظیر آسانسور، پارکینگ، انباری، تراس یا بالکن و غیره می باشند) و بهترین نوع آپارتمان فروشی در اصفهان برای افرادی است که از قشر متوسط تا ضعیف می باشند و برای خرید خانه بودجه محدودی دارند.

نحوه خرید آپارتمان فروشی در اصفهان

آپارتمان در اصفهان به اشکال مختلفی به فروش می رسد تنوع در نوع خرید باعث می شود خریدار بر اساس میزان بودجه ای که قادر به پرداخت آن می باشد آپارتمان مورد نظرش را خریداری نماید.

خرید آپارتمان فروشی در اصفهان به صورت نقدی

چنانچه آپارتمان فروشی در اصفهان از لحاظ قیمت با بودجه خریدار برابری کند معامله به صورت پرداخت نقدی انجام می شود در این نوع معاملات ممکن است میزان تخفیفی از سوی فروشنده نیز در نظر گرفته شود.

خرید آپارتمان در اصفهان

خرید آپارتمان فروشی در اصفهان به صورت اقساط

ممکن است خریدار در خرید آپارتمان فروشی در اصفهان با مشکل پول نقد مواجهه باشد و نتواند به طور کامل و یکجا آن را بپردازد که در این صورت با وساطت مشاور املاک و با توافق بین خریدار و فروشنده، تعداد اقساط مشخص می شود و بر اساس قراردادی که نوشته می شود خریدار موظف به پرداخت اقساط سر موعد مقرر خواهد شد. معمولا در این نوع فروش، تعداد یک یا چند عدد چک به عنوان ضمانت نزد فروشنده گذاشته می شود.

پیش خرید آپارتمان فروشی در اصفهان

روش دیگر معامله آپارتمان فروشی در اصفهان پیش خرید است همانطور که از نامش پیدا است خریدن آپارتمان قبل از کامل شدن می باشد. در این نوع معامله قراردادی بین فروشنده و خریدار توسط مشاور املاک منعقد می شود که فروشنده موظف می شود آپارتمان را در تاریخ مشخص تکمیل کرده و به دست خریدار دهد از سوی دیگر خریدار نیز متعهد می شود که هزینه خانه را در تاریخ های تعیین شده به دست فروشنده برساند تا بتواند نسبت به تکمیل کردن واحد اقدام کند.

خرید آپارتمان فروشی در اصفهان به همراه وام

یکی از پر تقاضا ترین نوع خرید آپارتمان در اصفهان به شکل وام دار است این وام ممکن است از طرف شرکت سازنده بر ای هر واحدی در نظر گرفته شده باشد ( اغلب آپارتمان های انبوه ساز به این شکل به فروش می رسند) در این صورت خریدار نیازی به پرداخت کامل قیمت آپارتمان را ندارد بلکه با تهیه میزان نقدی می تواند الباقی مبلغ را در طی چند سال به صورت اقساطی پرداخت نماید.

این روش با روش اقساطی تفاوت دارد در روش قبلی تعداد اقساط و مبلغ پرداخت با توافق هر دو طرف معامله مشخص می شد و با قرار دادن چک به عنوان ضامن، خریدار باید آن را پاس کرده و اقساط در موعد مقرر که معمولا کوتاه تر است پرداخت نماید. در روش فروش آپارتمان به صورت وام معمولا متقاضیان آن افراد با بودجه و درآمد کم هستند که قادر به پرداخت کامل هزینه آپارتمان نیستند. تعداد اقساط نیز به صورت بلند مدت با سود کم می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت آپارتمان فروشی در اصفهان

عوامل زیادی در قیمت آپارتمان های فروشی در اصفهان تاثیر می گذارد اما عاملی که باعث می شود در یک منطقه مشخص از شهر، آپارتمان ها، دارای قیمت های مختلفی باشند، ارزش گذاری توسط فرد فروشنده می باشد. بنابراین شما شاهد اختلاف قیمت دو آپارتمان با موقعیت های مشابه در یک منطقه خواهید بود این مسئله خرید و فروش آپارتمان در اصفهان را دچار چالش کرده است.

وجود آپارتمان های فروشی با قیمت های مختلف باعث به وجود آمدن تورم در آن ناحیه می شود زیرا هر فروشنده ای ممکن است قیمتی غیر واقعی برای آپارتمان خود ارائه دهد که این خود باعث پیدایش رقابت و بالا رفتن قیمت آپارتمان می شود.

مزایای تعیین قیمت آپارتمان فروشی در اصفهان توسط کارشناس املاک

بدیهی است که وجود مشاورین املاک در تعیین یک میانگین قیمت برای آپارتمان های فروشی در اصفهان می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. زیرا برای هر ساختمان با توجه به سن بنا، امکانات و موقعیت قرار گیری آن قیمت گذاری می کنند. بدین ترتیب هر دو طرف معامله ( فروشنده و خریدار) با رضایت بیشتری اقدام به خرید و فروش آپارتمان می کنند.

مزیت دیگر قیمت گذاری توسط املاک این است که منافع هر دو طرف معامله در نظر گرفته می شود یعنی به عنوان مثال ممکن است خریدار بودجه کمتری نسبت به آپارتمان مورد نظر داشته باشد که مشاورین املاک می توانند تخفیف مورد نظر را از خریدار بگیرند و یا چنانچه فروشنده به هر دلیلی فرصت محدودی برای تبدیل آپارتمان فروشی در اصفهان به پول نقد داشته باشد، مشاورین املاک می توانند در سریعترین زمان ممکن و با استفاده از امکاناتی که دارند مشتری جذب کنند.

فعالیت های مشاور املاک

فعالیت های مشاورین املاک در فروش آپارتمان

امروزه حوزه کاری مشاورین املاک فراتر از یک منطقه یا محله رفته و راحت تر از قبل قادر به جذب مشتری برای انواع آپارتمان فروشی در اصفهان هستند با راه اندازی وبسایت های تخصصی و گذاشتن آگهی های فروش آپارتمان می توانند راحت تر و سریع تر از قبل آن را به فروش برسانند. بار گذاری آگهی های انواع آپارتمان فروشی در اصفهان در سایت های مشاورین املاک به همراه امکانات، عکس و قیمت آن باعث بهتر دیده شدن آن می شود از طرفی خریدار نیز با مقایسه قیمت انواع آپارتمان اقدام به خرید بهترین آپارتمان با قیمت مناسب می کند و چنانچه فروشنده قیمت غیر واقعی برای ملک در نظر داشته باشد با وجود مقایسه خود به خود مشتری نخواهد داشت.

اگر فروشنده در ارزش گذاری برای آپارتمان فروشی خود از مشاور املاک مشورت بگیرد و همچنین خریدار نیز قیمتی که توسط کارشناس املاک برای ساختمان تعیین می کند را بپذیرد معامله آپارتمان فروشی در اصفهان با سرعت بیشتری انجام می شود و در وقت و هزینه های هر دو طرف صرفه جویی خواهد شد. بدیهی است که تعیین قیمت توسط کارشناس املاک با پرداخت هزینه میسر است اما در نهایت معامله با رضایت هر دو طرف انجام خواهد شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.