بایون
بایون

خانه دار شدن بازنشستگان

دغدغه هایی که این روزها پس از بازنشستگی به سراغ سالمندان می آید چیست؟

خانه دار شدن برای بسیاری از افراد تا قبل از رسیدن به سن بازنشستگی مسئله ای است تا بتوانند در این دوران آسایش و آرامش کافی برای خود و خانواده فراهم کنند. این مسئله باعث ایجاد دغدغه هایی از جمله، خرید خانه، حساب سپرده با مبلغی درخور توجه برای روزهای از کار افتادگی و هزینه های احتمالی، خرید ماشین و یا حتی راهی برای امرار معاش در این دوران می شود.

همانطور که میدانید یکی از اساسی ترین مسائل در دوران بازنشستگی خانه دار شدن می باشد. افراد در دوران سالمندی انرژی کمتری برای جابجایی های سالانه دارند و همین امر باعث می شود تا به فکر خرید خانه تا قبل از این دوران باشند؛ البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در بین این جوامع، ایجاد سرمایه ای به صورت ارث برای فرزندان، در صورت نبود والدین نیز همیشه مد نظر بوده است. سالمندان در این دوران باید به فکر سلامتی جسمانی خود باشند و پس از گذراندن دوره مفید کار، به آرامش و استراحت بپردازند و از این دوران لذت ببرند. دغدغه های پرداخت هزینه های زندگی، ایجاب می کند که حتی پس از بازنشستگی نیز مشغول به کار شده و حتی سلامت جسمانی خود را به خطر بیندازند. در برخی موارد نیز کمبود درآمد سبب اختلافاتی میان فرزندان و والدین می شود؛ که متاسفانه در نهایت منجر به حس حقارت و ناتوانی در سالمند شده و باعث ایجاد فشارهای روحی و روانی شدید می گردد.

وقتی فرزندان به سن جوانی و تشکیل خانواده می رسند، اغلب به والدین وابسته هستند؛ والدین آنها نیز وارد دوران سالمندی و بازنشستگی شده و با نیازهای رو به افزایش جوان ها روبرو می شوند. شاید شروع بیشتر اختلافات والدین و فرزندان در همین نقطه باشد.

خانه دار شدن بازنشستگان
خانه دار شدن نیازی اساسی برای بازنشستگان – buy0n.com

در سال های اخیر با اوج گیری چشمگیر قیمت املاک در کشور، متاسفانه عده زیادی فکر خرید خانه را از سر خود بیرون برده اند. به طوری که حتی شاید با دریافت پاداش و یا سنوات پس از بازنشستگی نیز قدرت و توان خرید خانه، حتی در بدترین مناطق را نداشته باشند. اما چاره چیست؟ این مشکل چگونه حل می شود؟

سال هاست شاهد آن هستیم که برخی از بانک های دولتی و خصوصی برای خرید خانه در دوران بازنشستگی سالمندان اقدام به تخصیص مبلغ قابل توجهی در قالب وام کرده، تا از نگرانی های این قشر کاسته و آن ها را صاحب خانه کند. اما آیا حقوق بازنشستگان در دورانی که ممکن است با افزایش افراد خانواده، و هزینه هایی از جمله؛ تهیه جهیزیه برای دختران، برگزاری مراسم آبرومند برای ازدواج پسران و یا فراهم کردن هزینه های تحصیل فرزندان و… سرسام آور شود، کفاف بازپرداخت آن را می دهد؟ با توجه به اینکه این حقوق با تورم موجود در جامعه همخوانی چندانی ندارد، در نتیجه در این دوران خرید خانه نیز به رویایی دست نیافتنی بدل خواهد شد.

راه های خانه دار شدن بازنشستگان چیست؟

همانطور که پیشتر راجع به آن صحبت کردیم، خانه دار شدن در دوران بازنشستگی می تواند دغدغه ای دست نیافتنی برای بسیاری از سالمندان باشد، که ممکن است با مبلغ درآمد پایین به رویا بدل شود؛ به آن اضافه کنید هزینه های روزانه ای را که دچار تورم شده و روزهای سختی را رقم می زند. با توجه به اینکه بازنشستگان همچون دوره اشتغال خود امکان دریافت ارتقا شغلی و یا حتی اضافه کار را ندارند، به طبع درآمد چندانی نخواهند داشت. در بیشتر مواقع نیز، افراد بازنشسته نمی توانند در زمان بازنشستگی بیکار مانده و از این دوران لذت ببرند، در نتیجه مجبور به ایجاد راهی برای درآمد زایی می شوند. در ادامه این مقاله قصد داریم راهکاری برای برطرف کردن نیاز به خانه دار شدن بازنشستگان معرفی کنیم که از شما دعوت می کنیم آن را مطالعه بفرمایید.

ما در شرکت بایون گرد هم آمده ایم تا بتوانیم با استفاده از راهکارهای مفید، این بار را از دوش سالمندان برداشته و آن ها را به آرزوی همیشگی خود یعنی خانه دار شدن برسانیم. افراد در دوران بازنشستگی دارای شرایط خاصی هستند که با در میان گذاشتن آن با شرکت بایون می توانند از موقعیت مناسبی در دریافت وام های تسهیل خرید خانه استفاده کنند.
خانه دار شدن دغدغه سالمندان در دوران بازنشستگی
خانه دار شدن دغدغه سالمندان در دوران بازنشستگی – buy0n.com

همانطور که میدانید یک سال و نیم گذشته تغییرات زیادی را در زندگی ما به وجود آورده. چند برابر شدن قیمت خرید خانه، وسایل خانه، هزینه های خورد و خوراک، پوشاک، تحصیلات و… زندگی را برای بعضی از اقشار کم درآمد دشوارتر کرده و نگرانی های فراوانی برای این افراد به وجود آورده است.

ما در این شرکت قصد داریم که دریافت تسهیلات و وام های مناسب را در جهت بالا بردن توان خرید ملک برای سالمندان معرفی کنیم. سازنشستگان با مراجعه به شرکت بایون می توانند با دریافت مشاوره از کادری مجرب، این راه را برای خود هموارتر کرده و از حمایت های ما بهره مند شوند.

اگر تا به امروز برای خرید خانه دچار سردرگمی شده اید و یا حتی نمی دانید که دقیقا از کجا باید شروع کنید، توصیه می کنیم پس از مطالعه این متن با ما ارتباط برقرار کنید.

دریافت وام خرید خانه چه مزایایی برای بازنشستگان دارد؟

بیان این نکته ضروری است که تنها و تنها نباید به فکر دریافت وام خرید خانه باشید. ملاک های زیادی وجود دارد تا شرایط مطلوبی فراهم آید؛ که با خیالی آسوده از بازپرداخت این وام ها، اقدام به دریافت آن کنید؛ ملاک هایی چون اقساط، شرایط ضامن، چک های ضمانت، سفته، سود وام و…

در سال های اخیر بانک های زیادی با طرح خانه دار شدن سالمندان و حتی جوانان اقدام به ارائه خدمات کرده اند، که با توجه به تنوع آنها قطعاً می توانید شرایط مطلوب را با در نظر گرفتن توانایی خود انتخاب کنید.

دریافت وام بانکی مناسب با شرایط و میزان درآمد اشخاص می تواند بسیار مفید باشد. شاید بهترین روش برای خانه دار شدن بازنشستگان این باشد، که در ازای دریافت وام و خرید خانه، به صورت اقساط آن را تسویه حساب کنند.

دریافت وام مسکن در سایر کشورها نیز امری طبیعی است و بانک ها این امکان را برای افرادی که نتوانسته اند صاحب خانه شوند؛ ایجاد می کنند تا همه افراد بتوانند از شرایط یکسانی در زندگی برخوردار باشند.

وسایل نقلیه عمومی رایگان از اقدامات رفاهی دولت برای سالمندان
وسایل نقلیه عمومی رایگان از اقدامات رفاهی دولت برای سالمندان – buy0n.com

خانه دار شدن سالمندان و بازنشستگان چه مزایایی خواهد داشت؟

همانطور که میدانید با بالا رفتن سن در افراد، قدرت ریسک پذیری و توان انجام بسیاری از کارها کاهش پیدا می کند. در عین حال سایر نیازها از جمله نیاز به سلامت جسم و روان، سرپناه امن، آرامش خاطر، استراحت، داشتن بیمه درمانی مناسب و… افزایش می یابد. یکی دیگر از جنبه های بازنشستگی این است، که این فرد تا دیروز مشغول به کار و درآمد زایی بوده اما امروز دیگر چنین توانایی ندارد، که می تواند ضربه روحی بسیار زیادی بر آنها وارد کند؛ اما اگر در طول دوران کار و یا پس از بازنشستگی شرایطی فراهم شود که به خانه دار شدن بازنشستگان کمک کند و سقفی را بالای سر آنها مهیا کند،

شاید در این افراد ایجاد قدرت کند تا با اعتماد به نفس بیشتری این دوران را پشت سر بگذارند و به سایر نیازهای خود رسیدگی کنند؛ حس شادابی و آرامش در آنها تقویت می شود تا انرژی خود را صرف سایر امور زندگی کنند. از دیگر مزیت های خانه دار شدن بازنشستگان این است، که این فکر دائم به ذهنشان خطور نمی کند که ممکن است به ناچار به خانه سالمندان برای کاهش هزینه های زندگی خود روی آورند. استقلال خود را حفظ می کنند و با روحیه در کنار فرزندانشان ادامه می دهند.

ساخت مسکن دولتی برای خانه دار شدن قشر کم درآمد و بازنشستگی کارمندان
ساخت مسکن دولتی برای خانه دار شدن قشر کم درآمد و بازنشستگی کارمندان -buy0n.com

وظایف دولت و شرکت ها در برابر سالمندان و بازنشستگان چیست؟

دولت وظیفه دارد که با توجه به نیازهای روزمره افراد سالمند و بازنشسته جامعه، آسیب شناسی های لازم را انجام دهد، تا امکانات لازم برای تسهیل زندگی برای این قشر را به وجود آورد. همانطور که شاهد آن هستیم، امکاناتی از جمله استفاده از وسایل نقلیه عمومی، استفاده از سالن های ورزشی به صورت رایگان، خدمات اجتماعی رایگان و همچنین بیمه های تکمیلی با تخصیص مبلغ بالایی برای موارد اورژانسی این افراد؛ توانسته بخشی از نیازهای آن ها را برای ایجاد زندگی با دغدغه های کمتر فراهم کند.

در سال های اخیر با فراهم کردن مسکن دولتی نیز قدمی دیگر در جهت کمک به قشرهای کم درآمد شده است، تا بتوانند با صرف کمترین هزینه صاحب خانه شوند. قشر بازنشسته ای که پس از گذراندن دوره کارمندی هنوز موفق به خرید خانه نشده اند، می توانند از این شرایط مناسب استفاده کرده، با مراجعه به مراکز مورد نظر نسبت به ثبت نام و درخواست اقدام نمایند. در این میان نیز شرکت ها و موسساتی به وجود آمده است که با راهنمایی های مفید و سازنده، این راه را برای آنها هموارتر کرده اند.

اهمیت استفاده از امکانات درمانی مناسب در دوران بازنشستگی
امکانات درمانی مناسب در دوران بازنشستگی – buy0n.com

امید است که ما نیز در شرکت بایون، با ارائه خدمات تخصصی و مشاوره های سازنده بتوانیم گامی بزرگ در جهت خانه دار شدن به همراه بازنشستگی سالمندان برداریم، تا بتوانیم حسن نیت خود را برای کمک به قشر آسیب دیده و کم درآمد ثابت کنیم و به وظیفه عمومی خود، هرچه بهتر عمل کنیم.

از شما همراهان همیشگی تقاضا داریم که برای برقراری ارتباط و دریافت مشاوره با راه های ارتباطی ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت به آن ها رسیدگی کنیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.