بایون
بایون

خریداران مسکن در سال گذشته چقدر سرمایه بدست آوردند

خریداران مسکن در سال 1400 سود خوبی به جیب زده اند! قصد داریم وضعیت سرمایه گذاری خریداران مسکن را نسبت به سال گذشته بررسی کنیم تا بدانید که سرمایه گذاری در مسکن هنوز هم یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری محسوب می شود.

سود خرید مسکن
سود خرید مسکن – buy0n.com

سودآوری خریداران مسکن در سال 1400

می دانیم بازار مسکن از نرخ ارز تاثیر می گذارد و در دو سال گذشته نرخ ارز به قدری بالا رفته است که مسکن را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

کسانی که در سال گذشته مسکن خریداری کرده اند به سودآوری خوبی رسیده اند اما در میانه سال 1400 نرخ ارز در وضعیت ثابت قرار گرفت اما در اواخر پاییز باز هم شاهد افزایش نرخ ارز هستیم که نشان می دهد در ماه های انتهایی سال 1400 احتمالاً وضعیت سودآوری خریداران ملک بیشتر نیز خواهد بود.

حال سوال اینجاست که آیا مسکن باز هم گرانتر خواهد شد؟

در بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که تورم همچنان ادامه دارد و نوسان طبیعی در قیمت مسکن نیز دیده می شود. اما شاید افزایش جدی برای قیمت مسکن تا انتهای سال 1400 وجود نداشته باشد.

سود خرید مسکن
سود خرید مسکن – buy0n.com

اگر نرخ ارز ثابت مانده چرا خریداران مسکن سود کرده اند؟

بگذارید این موضوع را با شکل دیگری برای شما توضیح دهیم. حقیقت امر این است که به طور کلی نرخ هر متر مربع مسکن در دو سال اخیر تا به امروز افزایش عجیبی داشته است، پس خریداران ملک به نسبت سال های گذشته سودآوری خود را داشته اند. اما نکته مهم دیگری که شاید کمتر کسی بداند افزایش اجاره ها است.

شاید شما مسکنی که شش ماه گذشته خریداری کرده اید تا به امروز با افزایش تعرفه همراه نبوده باشد اما اگر همان مسکن را رهن و اجاره دهید به سود خوبی می رسید. بنابراین خریداران ملک به طور کلی به واسطه خرید ملک به سودآوری مناسبی رسیده اند و این موضوع کمک زیادی به سرمایه گذاری کرده است.

البته خرید مسکن برای گروه خاصی تعریف می شود و هنوز هم آمار بالایی از جامعه نمی توانند اقدام به خرید مسکن نمایند. دقت کنید که خریداران ملک توانسته اند به واسطه خرید ملک، یک شرایط بدون ریسک و سودآور را برای خود رقم بزنند که به نسبت سال های گذشته بسیار ارزشمندتر خواهد بود.

روش های سودآوری برای خریداران مسکن

خریداران مسکن می توانند از روش های مختلف سودآوری استفاده نمایند.

  • کسب درآمد به واسطه اجاره بها

اجاره بها یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری است که توسط خریداران مسکن در نظر گرفته می شود. در واقع در بخش مسکن درآمدزایی از طریق اجاره بها صورت می گیرد. به طور کلی مسکن یک دارایی محسوب می شود و اجاره های عجیب و غریبی که در کلان شهرها و حتی شهرستان ها وجود دارد به صورت قابل توجهی سبب می شود که خریداران مسکن به سود خوبی برسند و یک نوع منبع درامد عالی خواهد بود.

  • کسب درآمد به واسطه رهن خانه

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در مسکن این است که خریداران ملک می توانند با رهن مسکن خود یک منبع درامد عالی برای خود ایجاد نمایند. به طور کلی اکثر صاحبان ملک سرمایه گذاری لازم در پول رهن ملک در بازار را می کنند. این موضوع سبب رشد درآمدزایی برای آنها می شود. مبلغ رهن خانه ها به طور کلی سر به فلک می کشد و منبع درآمدی خوبی محسوب می شود و اثرگذاری مخصوصی دارد.

  • کسب سود ناشی از تورم

یکی از مهمترین دلایلی که سبب می شود افراد اقدام به خرید ملک نمایند، سود ناشی از تورم است. در واقع خریداران مسکن به طور کلی سود خوبی از تورم خواهند داشت بدون اینکه خودشان بخواهند اقدامی به سودآوری نمایند. بررسی ها اینطور نشان می دهد که تورم در همه بخش های جامعه دیده می شود و ر مسکن نیز وجود دارد پس افراد به عنوان خریداران مسکن به صورت اتوماتیک، ارزش پول خود را حفظ و یا چندین برابر می کنند و این موضوع سود قابل توجهی فراهم می سازد.

سود خرید مسکن
سود خرید مسکن – buy0n.com
  • عدم نیاز به دانش تخصصی

به طور کلی اگر به فکر سرمایه گذاری هستید، خرید ملک بهترین و آسانترین روش است. حقیقت امر این است که شما نیاز به دانش تخصصی خاصی در خرید ملک نخواهید داشت. در صورتی که در بورس و فرابورس باید بتوانید تجربه و تخصص بالایی داشته باشید. این چالش ها به طور کلی برای شما ضرر هایی نیز به همراه دارد. اما خریداران ملک بدون اینکه تخصص خاصی داشته باشند می توانند سودآوری کنند و این سودآوری کمک می کند تا آینده بهتری داشته باشد.

  • نوسازی مسکن راهی برای افزایش قیمت

کسانی که خریداران مسکن قدیمی هستند از تکنیک جالبی برای سودآوری استفاده می کنند. در واقع افزایش قیمت مسکن بسیار مهم است و شاخص گذاری های مخصوص خود را دارد. این افراد نوسازی های خاصی را در نظر میگیرند و این موضوع سبب افزایش قیمت می شود.

مثلاً برخی از افراد واحد مسکونی یک طبقه را خریداری میکنند و آن را به چندین واحد تبدیل می کنند و این موضوع خود سودآوری بی نظیری برای خریداران ملک خواهد داشت چون می توانند هر واحد را به شکل جداگانه ای به فروش برسانند.

خریداران مسکن ریسک کمتری را تحمل می کنند!

فعالیت در بازارهای موازی مسکن معمولاً ریسک بالایی به همراه ندارد و این موضوع برای خریداران ملک ارزشمند است یعنی اگر شما وارد دنیای ارز و طلا شوید، قطعاً درگیر نوسان زیادی خواهید شد اما سرمایه گذاری در مسکن موقعیت خاص خود را دارد و سبب می شود که سرمایه همیشه حفظ شود و این موضوع به طور کلی برای افراد ارزشمند خواهد بود.

سود خرید مسکن
سود خرید مسکن – buy0n.com

خریداران مسکن می توانند از تسهیلات مسکن استفاده کنند!

کسانی که خرید دلار و طلا و سهام را انتخاب می کنند، تسهیلات خاصی در انتظارشان نیست اما این موضوع به طور کلی برای خریداران مسکن مطرح نیست و آنها می توانند از تسهیلات استفاده کنند و این موضوع به سودآوری بیشتر کمک زیادی می کند.

بانک ها بر اساس نوع ملک و شرایط ملک یک سری تسهیلات در نظر می گیرند و این موضوع روی سرمایه گذاری اثر می گذارد.

تسهیلات در کلان شهرها بسیار وضعیت مناسبی دارد و این موضوع برای خریداران ملک یک انتخاب عالی محسوب می شود. دقت کنید که بانک ها برای خرید ملک شرایط خوبی در نظر می گیرند. این موضوع به شما کمک می کند تا بتوانید به میزان ارزش سرمایه خود سودآوری داشته باشید.

خریداران مسکن با تنوع سرمایه گذاری بالایی همراه هستند!

شاید تنوع سرمایه گذاری در ابتدا برای خریداران مسکن معنای مشخصی نداشته باشد. اما قطعاً تنوع زیادی در این راستا مطرح است. خرید زمین، خرید آپارتمان، ملک های قدیمی و حتی ملک های اداری همگی فرصت خوبی برای سودآوری محسوب می شود.این موضوع کمک می کند تا افراد بتوانند به سود خوبی برسند.

خریداران ملک از چند سال قبل تا به امروز به سود قطعی رسیده اند، کسب سود قطعی از مواردی است که در سرمایه گذاری بسیار مهم است. به طور کلی طبق بررسی بازار مسکن در دهه های گذشته مشخص شده است که بازار مسکن به صورت پیوسته رشد کرده است.

در بازارهای مالی مفاهیم و الگوریتم های پیچیده و دشوار بسیار مهم هستند و باید درک مناسبی از آنها وجود داشته باشد اما خریداران ملک نیاز به دانستن این مفاهیم ندارند و این موضوع روی سرمایه گذاری تاثیر زیادی دارد.

آیا وضعیت مالیات برای خریداران مسکن دردسرساز می شود؟

یکی از موضوعاتی که خریداران ملک را ناراحت کرده است، اینکه مالیات بر چه اساسی تعیین می شود و چطور می توان موقعیت مالیات را مشخص کرد. دقت کنید که مالیات برای خریداران مسکن بر اساس نوع مسکن سنجیده می شود شاید این موضوع برای شما کمی عجیب به نظر برسد اما به طور کلی سودآوری مسکن برای خریداران به قدری بالا است که مالیات در برابر آن چندان مشکلساز نخواهد بود.

مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت محسوب می شود. این منبع درآمد به طور کلی باید اجرا شود و همه افراد موظف به پرداخت آن هستند.

صندوق های زمین و ساختمان و همینطور عرضه انواع اوراق بدهی در این راستا تاثیرگذار است. بررسی ها اینطور نشان می دهد که خریداران مسکن می بایست بتوانند مالیات را نیز مدنظر قرار دهند.

نتیجه گیری

سودآوری خریداران مسکن به واسطه افزایش اجاره و خرید به نسبت سال های گذشته بیشتر است و این موضوع سبب می شود تا مسکن از نظر هزینه در شرایط خوبی قرار بگیرد. دقت داشته باشید که به طور کلی وضعیت خریداران ملک به نسبت سال های گذشته با یک سری تغییرات همراه بوده است این موضوع سبب می شود تا افراد بتوانند آینده اقتصادی خوبی داشته باشند.

خوشبختانه موقعیت سرمایه گذاری در انبوه سازی ها بسیار بیشتر شده است. این موضوع خود کمک می کند تا بتوانید هم سرمایه بهتری داشته باشید و هم به سهم اقتصادی و مالیاتی کشور کمک کنید.

جایگاه های اقتصادی برای خریداران به نسبت قبل بهبود یافته است. خرید ملک امن ترین روش سرمایه گذاری محسوب می شود و ارزشمند خواهد بود. البته که سودآوری در سال های اخیر برای ملک های قدیمی نیز بهبود خوبی داشته است. در بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که خریداران ملک رضایت بیش از 91 درصد از خود اعلام کرده اند که رقم قابل قبولی است.

سود خرید مسکن
سود خرید مسکن – buy0n.com
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.