بایون
بایون

دریافت وام مسکن در اصفهان به چه صورت است؟ – خرید خانه در اصفهان با وام مسکن

دریافت وام مسکن در اصفهان ممکن است دردسرهای خاص خود را داشته باشد. ممکن است شما تمایل داشته باشید تا یک خانه را خریداری کنید اما ضامن لازم را برای این کار پیدا نمی‌کنید و یا اینکه نقدینگی شما به اندازه کافی نیست.

حال شما قادر خواهید بود تا با استفاده از خدمات سیستم بایون، اقدام به دریافت وام مسکن بدون نیاز به ضامن و یا وثیقه در اصفهان کنید.

کافی است تا با دفتر شرکت بایون تماس بگیرید و از روند دریافت وام مسکن بدون ضامن مطلع شوید.

هنگام خرید یا ساخت خانه با استفاده از وام مسکن، سهم شما بابت دریافت وام مسکن، حداقل 20 درصد قیمت آپارتمان را در بانک سرمایه گذاری کنید و یا اینکه بتوانید حدود 20 درصد از هزینه آپارتمان یا خانه را پرداخت کنید. اگر نیاز به وثیقه اضافی دارید، همیشه نیاز نیست تا ضامن داشته باشید. بلکه شما می‌توانید با داشتن یک سند خانه در دست (سند خانه پدر و یا اقوام) وام مسکن را دریافت کنید.

همچنین، سیستم بایون، قادر است تا بدون نیاز به ضامن و… وام را برای شما دریافت کند.

شرایط عمومی برای دریافت وام مسکن در اصفهان

هنگام درخواست دریافت وام مسکن در اصفهان، بانک با در نظر گرفتن ارزش وثیقه و هزینه‌های خانوار، اعتبار یک شخص خاص را که درخواست وام می‌کند، ارزیابی می‌کند.

همچنین بانک از شما تعهد می‌گیرد که علاوه بر پول قسط وام، درآمد شما باید به گونه ای باشد که بتواند پس از پرداخت قسط وام مسکن، برای زندگی خود نیز پول داشته باشید.

به گونه ای بانک حاضر می‌شود که به شما وام مسکن پرداخت کند که پول قسط، حداکثر نصف حقوق شما را در بر بگیرد.

یعنی اینکه اگر قسط ماهیانه شما، 2 میلیون تومان است و درآمد شما در طول ماه، 3 میلیون تومان است، بانک اجازه نمی‌دهد تا شما وام را دریافت کنید.

مگر اینکه درآمد شما در ماه، 4 میلیون تومان و یا بیشتر باشد، تا بانک به شما وام ارائه دهد. همانطور که ذکر شد، حقوق شما باید دو برابر قسط وام باشد.

به طور کلی، با استفاده از خدمات سایت بایون، شما قادر خواهید بود تا بدون نیاز به داشتن ضامن، اقدام به دریافت وام مسکن در اصفهان کنید.

چه چیزی به عنوان وثیقه / ضامن بانکی پذیرفته می‌شود؟

برای دریافت وام مسکن توسط بانک مسکن اصفهان و یا بانک ملت اصفهان، به چه چیزی احتیاج داریم؟ در واقع چه چیزهایی در این بانک‌ها به عنوان وثیقه / ضامن در نظر گرفته می‌شود؟

آیا یک جوان 20 ساله قادر است که وام مسکن را از بانک مسکن و ملت دریافت کند؟

در همین ابتدا لازم به ذکر است که برای دریافت وام مسکن، سن هیچ دخالتی در دریافت وام مسکن در اصفهان و یا عدم دریافت آن ندارد. بنابراین شما در هر سنی / جنسیتی قادر خواهید بود تا برای دریافت وام مسکن در اصفهان، اقدامات لازم را انجام دهید.

یک ملک- یک آپارتمان یا یک خانه خصوصی در اصفهان می‌تواند به عنوان وثیقه اضافی برای وام مسکن در نظر گرفته شود.

لازم به ذکر است که هر ملکی را نمی‌توان به عنوان ضامن بانکی / وثیقه در نظر گرفت. یک ملک باید ارزش داشته باشد و کارشناسان بانک، نظارت کامل را بر این موضوع دارند.

اگر ملک شما، ارزش کمتری نسبت به وام بانک داشت، وام به شما پرداخت نمی‌شود و یا اینکه بانک از شما می‌خواهد تا یک ضامن دیگر را نیز بیاورید. اما اگر بانک، تخمین زد که خانه مورد نظر ارزشمند است و ارزش آن بیشتر از وام است، قبول می‌کند و همچنین از شما می‌خواهد تا یک ضامن بازاری را بیاورید.

همانطور که پیشتر ذکر شد، وثیقه مانند سند خانه نیاز نیست تا حتما به نام وام گیرنده باشد. شما می‌توانید به عنوان وام گیرنده، سند خانه پدر، دوست، اقوام و… را به عنوان وثیقه به بانک ببرید.

آیا سند اضافه به عنوان ضامن مورد قبول است؟

همچنین، اگر می‌خواهید تا هیچ ضامنی را به بانک نبرید، کافی است تا یک سند دیگر را داشته باشید. در صورت داشتن وثیقه اضافی، می‌توانید بدون هیچ مشکلی، برای دریافت وام مسکن خود اقدام کنید. مبلغ وام می‌تواند تا 50 درصد ارزش بازار وثیقه اضافی باشد.

یعنی اینکه اگر دو سند به مبلغ 1 میلیارد را به بانک ارائه دهید، ممکن است 300 الی 500 میلیون وام به شما ارائه دهند.

اگر می‌خواهید آپارتمانی به ارزش 1 میلیارد تومان خریداری کنید، نقدینگی شما باید 200 میلیون باشد و سندی که می‌خواهید به بانک ارائه دهید، حداقل باید 800 میلیون تومان ارزش داشته باشد.

اگر شما نقدینگی کمی دارید، نیاز است تا یک سند اضافه بیاورید. علاوه بر سند نیز، می‌توانید کارمند دولتی که دارای فیش حقوق است نیز به عنوان ضامن در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است که برای دریافت وام مسکن در اصفهان و یا دیگر نقاط ایران، زمین کلنگی، اموال منقول، خودرو، ضمانت نامه و… به عنوان وثیقه / ضامن در نظر گرفته نمی‌شوند.

قانونی بودن وام مسکن در اصفهان پیش نیاز دریافت وام مسکن اصفهان

ملک ارائه شده به عنوان وثیقه جهت دریافت وام مسکن در اصفهان، باید با مقررات ساختمانی مطابقت داشته باشد. ملک ارائه شده به بانک، باید مجوز ساختمان / رضایت کتبی و مجوز بهره برداری / پروانه ای که در شهرداری به ثبت رسیده است، باید داشته باشد. چه بخواهید ملک / خانه ای را خریداری کنید، نیاز است تا چنین مواردی را داشته باشد و همچنین اگر بخواهید تا ملک خود را به فروش برسانید، اگر مشتری درخواست وام مسکن کرد، ملک شما باید چنین ویژگی‌هایی داشته باشد.

اگر برخی موارد کاستی داشته باشد، پس از دریافت وام مسکن، بانک می‌تواند رفع نقص‌ها را تا تاریخ توافق شده بپذیرد. از آنجا که صاحب ملک مسئولیت عدم رعایت استانداردهای ساختمانی را بر عهده دارد، منطقی است که قبل از امضای قرارداد فروش و خرید، از مالک قبلی دعوت به عمل آورد تا همه نقایص را برطرف کند.

هزینه لازم برای دریافت وام مسکن در اصفهان

هزینه‌های مربوط به دریافت وام مسکن در اصفهان می‌تواند شامل هزینه اسناد رسمی، هزینه‌های دولتی و… شود.

علاوه بر این، شما باید هزینه‌هایی مانند ارزیابی دارایی جهت ارائه در بانک را نیز در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است که با استفاده از شرکت بایون، شما می‌توانید بدون نیاز به پیدا کردن ضامن در اصفهان، اقدام به دریافت وام مسکن با درصد مناسب کنید. جهت دریافت وام خود، کافی است تا با دفتر شرکت بایون مرکز املاک اصفهان، تماس بگیرید.

استفاده از خدمات بایون جهت دریافت وام مسکن بدون ضامن در اصفهان

سیستم بایون، قادر است تا بدون نیاز به هرگونه ضامن و وثیقه بانکی، برای شما اقدام به دریافت وام مسکن در اصفهان کند.

برای اینکه صاحب خانه شوید، کافی است تا وارد وب سایت رسمی بایون شوید و خانه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از آن، نیاز است تا با کارشناسان مربوط تماس بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

سایت بایون، می‌تواند یک طرف متقاضی وام مسکن برای شما باشد. در این صورت، دیگر نیاز به داشتن نقدینگی کلان نیست و شما می‌توانید با حداقل 10 درصد نقدینگی ارزش ساختمان، وام خود را به راحتی دریافت کنید. روش‌های بسیار زیادی برای دریافت وام مسکن توسط سایت بایون وجود دارد، همانطور که ذکر شد، اگر می‌خواهید تا در کمترین زمان ممکن وام برای شما آماده شود، کافی است تا با دفتر بایون به عنوان مرکز املاک اصفهان تماس بگیرید و شرایط خود را مطرح کنید.

به هنگام تماس با دفتر بایون نیاز است تا چه اطلاعاتی را ارائه دهم؟

این سوال بسیار مهم است. جهت جلوگیری از اتلاف وقت، می‌توانید پیشاپیش، اقدام به آماده سازی مدارک جهت ارائه تلفنی / حضوری به شرکت بایون کنید.

اول از هر چیزی، نیاز است تا بدانید که در کدام منطقه از اصفهان، نیازمند ملک هستید.

آیا واقعا می‌خواهید صاحب خانه شوید و یا اینکه صرفا آن را برای سرمایه گذاری در نظر گرفتید؟

آیا می‌خواهید در آن ملک زندگی کنید و یا اینکه پس از چندین ماه همراه با سود آن را به فروش برسانید؟

سوال دیگری که به وجود می‌آید، این است که نظر شما در رابطه با زمین کلنگی چیست؟

آیا علاقه مند هستید تا امروز زمین کلنگی را خریداری کنید و در چند ماه دیگر / یک سال دیگر اقدام به ساخت خانه کنید؟

اگر به زمین کلنگی علاقه مند نیستید، نظر شما راجع به خانه باغ در اصفهان چیست؟ سیستم مرکز املاک اصفهان بایون، قادر است تا خانه باغ‌هایی را به شما معرفی کند که متناسب با شرایط شما است.

یک موضوع مهم که حتما باید آن را در نظر گرفت، این است که نقدینگی شما به چه میزان است؟

از مبلغ کم هیچ هراسی نداشته باشید. افراد بسیار زیادی وجود دارند که توانسته اند با داشتن 100 میلیون تومان نقدینگی در دست، صاحب خانه شوند.

برای اینکه کار شما سریعتر پیش برود، باید تعیین شود که نقدینگی شما چقدر است.

اگر 200 میلیون تومان نقدینگی در دست داشته باشید، به راحتی می‌توانید صاحب ملک شوید.

کافی است تا با آژانس‌های املاکی اصفهان که در سیستم بایون موجود است، تماس بگیرید و از آنها موجودی خانه‌ها را بپرسید.

پس از آن، قادر خواهید بود تا با دریافت وام مسکن در اصفهان توسط سیستم بایون، اقدام به پرداخت هزینه خرید خانه کنید و در کمترین زمان ممکن صاحب ملک شوید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.