بایون
بایون
نکاتی برای سرمایه گذاری در گزینه های پیش فروش آپارتمان در اصفهان

سرمایه گذاری مناسب از طریق پیش فروش آپارتمان در اصفهان

پیش فروش آپارتمان در اصفهان

از دیرباز تاکنون یکی از انواع سرمایه گذاری برای ما ایرانیان؛ خرید ملک و خانه بوده و هنوز هم هست. در حالت کلی این تصمیم یک آینده نگری خوب و مطلوب می باشد به شرطی که در خرید ملک و آپارتمان نهایت دقت را داشته باشید تا بعدا روی دست شما نماند. خرید گزینه های پیش فروش آپارتمان در اصفهان، می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. زیرا خرید املاک و آپارتمان هایی که در مرحله پیش فروش قرار دارند، می تواند به شما کمک کند تا با سرمایه اولیه کمتر و به تدریج بتوانید از پس قیمت تمام شده آپارتمان برآیید. در حقیقت استفاده از فرصت پیش فروش آپارتمان در اصفهان، می تواند گزینه راحت تری برای خانه‌دار شدن شما باشد.

خرید آپارتمان پیش فروش یا خرید آپارتمان های آماده تحویل؟

اصفهان یکی از استانهای پهناور و شهر اصفهان به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران، با جمعیت بالا و فرصت‌های شغلی مناسب و همچنین امکانات خوب برای زندگی روبروست و این آیتم ها می تواند این پیغام را به ما بدهد که سرمایه گذاری در این کلانشهر می تواند برای آینده دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاری در ملک و زمین و آپارتمان، یکی از انواع سرمایه گذاری ها در اصفهان است که با رشد بالایی هم در سالهای اخیر روبرو بوده است. شما می توانید برای خرید گزینه آپارتمانهای تمام شده را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید و یا گزینه های پیش فروش آپارتمان در اصفهان را مدنظر قرار بدهید.

البته انتخاب بین این دو تا حدودی به سرمایه ای که قرار است در میان بگذارید بستگی دارد.

خرید آپارتمان های آماده تحویل

اگر سرمایه شما آماده است و آن را برای طولانی مدت نمی خواهید استفاده کنید، شاید خرید آپارتمان های آماده تحویل بهتر باشد. مخصوصا اگر در خود اصفهان ساکن نباشید و فقط قصد سرمایه گذاری دارید. البته خرید آپارتمان های آماده تحویل برای آن دسته از عزیزانی که فقط قصد سرمایه گذاری ندارند و می خواهند در آپارتمان خود ساکن شوند و شروع به زندگی کنند مناسب است. البته اگر پول و آورده آنها تمام و کمال و آماده است.

اگر سرمایه اولیه شما به اندازه ای نیست که بتوانید آپارتمان آماده ای را خریداری کنید؛ چه به قصد سرمایه‌گذاری و چه برای سکونت، بهترین گزینه استفاده از فرصت پیش فروش آپارتمان در اصفهان می باشد. زیرا یکی از مزیت های خرید این نوع از آپارتمان ها این است که شما می توانید با درصدی از قیمت نهایی، خرید را شروع کنید و در حین پیشرفت پروژه و به مرور باقیمانده پول را بدهید. با این روش شما هم می‌توانید به آرامی پول خرید خانه را فراهم کنید و هم فرصت خانه دارشدن خود را از دست ندهید.

زیرا همانطور که می دانید افزایش تورم و بالا رفتن هزینه ساخت خانه ها، اگر سال های گذشته سال به سال بوده اما در حال حاضر در فاصله های زمانی خیلی کوتاهتر اتفاق می افتد و این یعنی کم شدن شانس خانه‌دار شدن برای همه و همچنین کم شدن ارزش ریالی سرمایه شما.

پیش فروش آپارتمان در اصفهان

پیش فروش آپارتمان در اصفهان

نکاتی برای سرمایه گذاری در گزینه های پیش فروش آپارتمان در اصفهان

سرمایه گذاری در آپارتمانهایی که در مرحله پیش فروش هستند، برای خیلی از افراد می تواند حساسیت‌برانگیز باشد. تا حدودی هم منطقی است. قرار است شما سرمایه اولیه ای را در اختیار سازندگان بگذارید و آنها به مرور زمان و در نهایت به شما خانه ای را تحویل دهند. اینکه این آپارتمانها در نهایت به دست شما می رسد یا مثل موارد زیادی مشمول کلاهبرداری ها می شود، ترسی است که خیلی ها از موارد خرید پیش فروش آپارتمان، در ذهن دارند. اما میتوان با دقت و در نظر داشتن موارد قانونی این ترس را کنار گذاشت و یک آپارتمان در مرحله پیش فروش را خریداری کرد.

در هنگام عقد قرارداد پیش فروش، می توان از بندها و شروطی استفاده کرد که از دعواهای حقوقی بعدی جلوگیری به عمل آورد:

. در نظر داشته باشید که آپارتمان به طور کامل ساخته نشده و با عبارت ساده (ملک به رویت خریدار رسید و ایشان از کم و کیف مورد خرید، آگاهی کامل دارد) از سازنده و فروشنده مسئولیت کاملا سلب نشود.

. هیچگونه توافق شفاهی را مبنا قرار ندهید. مذاکرات شفاهی علاوه بر عدم سندیت می تواند قابل ابهام هم باشد. همه چیز باید به شکل مکتوب نوشته شده و به مهر و امضای طرفین برسد.

. در هنگام قرارداد پیش فروش آپارتمان، باید تمام مشخصات کامل شناسنامه ای و هویتی شخص فروشنده ثبت شود و معین گردد این شخص چه سمتی در هنگام عقد قرارداد دارد؟ صاحب زمین، سازنده، نماینده و وکیل آنها…؟

به عبارتی می تواند این شخص ملک را منتقل کند یا نه؟

پیش فروش آپارتمان

. مشخصات ملک مورد معامله کاملا باید در قرارداد ذکر شود. اعم از مساحت زمین و متراژ آپارتمان؛ ملحقات و اشتراکات ملک، مشخصات فنی و نقشه آپارتمان، نوع مصالح به کار رفته،

. مبلغ نهایی ملک و نحوه پرداخت هم باید با جزئیات و دقت در قرارداد ذکر شود. باید پیش بینی هایی مبنی بر عدم پرداخت اقساط توسط خریدار و یا هرگونه تخلف از سمت فروشنده در نظر گرفته شود. (معمولا جریمه‌های نقدی در نظر گرفته می شود)

. نوع سند ملک و تاریخ تحویل ملک هم از مهمترین بندهایی است که در پیش فروش آپارتمان در اصفهان باید در نظر بگیرید. ضمانت های محکمی برای تاریخ تحویل باید پیش بینی شود. تحویل ملک در زمان کوتاه به احتمال بسیار قوی می تواند فقط در حد تبلیغات باشد و برای همین مسئله باید برای هر روز تاخیر، جریمه در نظر گرفته شود.

پس اگر بخواهیم به طور خلاصه موارد مهم در قرارداد را نام ببریم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

– مشخصات طرفین قرارداد

– مشخصات فنی و معماری مورد معامله

– مشخصات کلی ملک

– بهای ملک

– سند رسمی داشتن یا وکالتی بودن

– تاریخ تحویل ملک

– بیمه کردن ساختمان توسط فروشنده

– نوع سند و نحوه انتقال سند

خرید پیش فروش آپارتمان در اصفهان

خرید پیش فروش آپارتمان در اصفهان

پیش فروش آپارتمان در اصفهان و مراجعه به بنگاههای مشاور املاک

همه ما برای پیدا کردن آپارتمان و خانه مورد نظر خود و خریداری آن، به بنگاههای معاملات املاک مراجعه می‌کنیم. پیدا کردن بنگاه معاملاتی که بتواند در عین انصاف و صداقت، موارد مناسب آپارتمان و خانه را به ما معرفی کند، خودش یک پروسه می تواند باشد.

ما در سایت بایون، بهترین بنگاههای مشاوره املاک در اصفهان را به شما معرفی می کنیم تا نیازی نباشد برای پیدا کردن مورد مناسب خود؛ تمام خیابانها را طی کنید.

به کمک سایت بایون، علاوه بر اینکه در وقت شما صرفه جویی خواهد شد و زمان را می توانید بهتر مدیریت کنید در کوتاهترین زمان می توانید چندین و چند مورد خانه و آپارتمان را بررسی کنید و در صورت تمایل به شکل حضوری از آنها دیدن کنید.

کدام آپارتمان برای خرید مناسب تر است؟

اگر قرار است برای سرمایه گذاری یا سکونت به دنبال خرید آپارتمان باشید، بد نیست نکات کلی و مهمی را در هنگام خرید درنظر بگیرید. البته ممکن است توجه به این نکات در رابطه با آپارتمانهای پیش فروش کمی مشکل تر باشد اما باز هم با کمی تحقیق و ریزبینی در رابطه با خرید این نوع آپارتمان ها هم می توان تصمیم درستی گرفت.

پارامترهای مختلفی را می توان برای داشتن خرید خوب یک آپارتمان در نظر گرفت از جمله:

. مکان و منطقه آپارتمان را در نظر داشته باشید. تنها به صرف زیبایی و شکیل بودن ساختمان، اکتفا نکنید. دقت و توجه به این مسئله می تواند در رابطه با موارد پیش فروش آپارتمان در اصفهان و یا آپارتمانهای پیش فروش در هر شهر دیگری، حتی از آپارتمانهای آماده تحویل اهمیت بیشتری داشته باشد. در نظر داشته باشید که اطراف آپارتمان آیا زمین خالی زیادی وجود دارد یا خیر؟ (پیش بینی ساخت و سازهای زیاد در آینده و افزایش جمعیتی که به دنبال خواهد داشت و از همه مهمتر پیامدهای فرهنگی و اجتماعی آن)

. نورگیر بودن یا نبودن اتاق های خانه (البته در صورت اهمیت آن برای شما) در مورد گزینه های پیش فروش آپارتمان در اصفهان و یا در شهرهای دیگر، حتما این مسئله را بر روی نقشه برای شما توضیح دهند.

. دیوارهای مشترک بین آپارتمان مد نظر شما و آپارتمان های مجاور را در نظر داشته باشید.

خرید خوب یک آپارتمان

دیگر پارامترها

. تعداد واحدهای موجود در هر طبقه

. نوع اشتراک برق و آب و ….

. آپارتمان هایی که از طریق تراس حتی با متراژ کم و محدود، به هوای آزاد دسترسی دارند، مناسب ترند و در اولویت باید باشند.

. سعی کنید تا جایی که می توانید در رابطه با نوع سند(شش دانگ یا قولنامه ای بودن) آپارتمان اطلاعات بدست آورید. اینکه ساختمان درگیر موارد خلاف مقررات و قوانین شهرداری نباشد.

. وجود پارکینگ برای هر واحد آپارتمانی موردی است لازم و ضروری. حتی اگر در حال حاضر وسیله نقلیه شخصی ندارید، از این مسئله صرف نظر نکنید.

. از نوع روابط بین همسایه ها حتما مطلع شوید. البته این مورد در رابطه با آپارتمانهای پیش فروش شده به شکل کامل کاربردی ندارد فقط می توانید تا حدودی از اطلاعات دیگر خریداران به صورت خیلی محدود آگاه شوید. البته اگر فروشنده با شما در این زمینه همکاری داشته و صدق گفتار هم داشته باشد!

سخن نهایی

اگر اصفهانی هستید و یا به دنبال سرمایه گذاری در اصفهان‌اید؛ برای اطلاع از پیش فروش آپارتمان در اصفهان، می توانید از طریق سایت بایون، زحمت جستجو کردن را برای خود کم کنید و با بهترین مشاورین املاک در این زمینه آشنا شوید. پیش فروش آپارتمان برای متقاضیان که قصد سرمایه گذاری و هدف خانه دار شدن در اصفهان می‌باشند شرکت بایون این راه را برایشان به سرعت پیش رو میگذارد که در این مابین املاک های اصفهان سریعا پاسخگو هستند. ما در پیش فروش آپارتمان قدم نو و تازه‌ای برمیداریم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.