بایون
بایون
شرایط خرید ﺁپارتمان قسطی

شرایط خرید ﺁپارتمان قسطی

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با شرایط خرید ﺁپارتمان قسطی است. بدون شک داشتن مسکن و خانه و در کل سرپناهی برای زیستن و ادامه ی زندگی از مهم ترین معیارهای انسان ها در تمام دوره های زندگی بشر بوده است. اما کشور ما در چند سال اخیر در زمینه ی ارائه ی مسکن به عموم دچار مشکل شده است.

افزایش رشد جمعیت جوان از یک سو و گران تر شدن خانه ها از سوی دیگر سبب شد که کشور ما با مشکل کمبود مسکن مواجه شود. از طرف دیگر کشور ما در حالی با این مشکل دست و پنجه نرم می کند که کماکان بسیاری از شرکت های ساختمان سازی بر طبق روال قبلی و سنتی خود در حال ساخت و ساز هستند. ساخت و ساز با استفاده از روش های قدیمی سبب می شود که سرعت پروسه های ساختمانی به شدت کاهش یابد و این سرعت پایین نتواند پاسخگوی نیاز جامعه ی کنونی ما باشد.

از این رو کاهش ساخت و سازها در کنار افزایش جمعیت سبب شد که قیمت مسکن و ﺁپارتمان روز به روز افزایش یابد. لذا امروزه پیمان کاران و کارفرمایان و معماران برای رفع چنین مشکلی، راهکاری ارائه داده اند و آن هم فروش اقساطی آپارتمان است. در واقع این افراد تصمیم گرفتند قیمت خانه ها و ﺁپارتمان هایی که می سازند را برای خریداران قسط بندی کنند تا با این کار به افرادی که آرزوی خانه دار شدن را دارند کمک کنند.

خرید ﺁپارتمان قسطی جالب ترین و مورد توجه ترین موضوعات در بین مردم

در حال حاضر خرید اقساطی ﺁپارتمان یکی از جالب ترین و مورد توجه ترین موضوعات در بین مردم خصوصا قشر جوان است. در واقع امروزه خرید آپارتمان قسطی به یکی از بهترین روش های خانه دار شدن در بین مردم تبدیل شده است و افرادی که از قدرت خرید پایینی برخوردارند با این روش می توانند به راحتی خانه دار شوند. در این راستا شرکت های زیادی تاسیس شده اند که این خدمات را به مردم ارائه می دهند. شرکت بایون یکی از بهترین و معتبرترین شرکت هایی است که با همکاری با بانک و مشاورین املاک، امکان خرید خانه های اقساطی را به متقاضیان فراهم آورده است.

با توجه به افزایش استقبال از این روش خرید مسکن، ما در ادامه محتوایی تهیه نموده ایم که به بررسی شیوه و شرایط خرید آپارتمان قسطی از شرکت بایون می پردازیم. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

شرایط خرید آپارتمان قسطی

پیشنهاد و ارائه ی راهکار خرید اقساطی آپارتمان سبب شد که به سرعت افراد زیادی از این طرح استقبال کنند و در حال حاضر این روش به یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های خانه دار شدن و حتی سرمایه گذاری تبدیل شده است. چرا که امروزه اکثر مردم جامعه، بنا به مشکلاتی که دارند از داشتن نقدینگی زیاد محروم هستند و همین مسئله این افراد را علاقه مند به خرید ﺁپارتمان قسطی یا اقساطی کرده است. همچنین با این روش خرید نه تنها افراد می توانند ارزش و بهای سرمایه ی کنونی خود را افزایش دهند بلکه صاحب خانه هم بشوند. از این رو این روش برای افرادی که قدرت خرید خانه را ندارند و نمی توانند تمام مبلغ مورد نیاز برای خرید یک خانه را بپردازند بهترین راهکار است.

در حال حاضر نحوه و شرایط خرید آپارتمان قسطی به دو صورت است که شرکت بایون با در نظر گرفتن این موضوع، اقدام به فروش آپارتمان های قسطی یا اقساطی به مشتریان خود نموده است. حال خرید ﺁپارتمان اقساطی یا قسطی از شرکت بایون به چه صورت است که ما در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم.

خرید آپارتمان قسطی از شرکت سازنده

در این روش خرید، متقاضیان می توانند به دو صورت عمل کنند. هم می توانند اقدام به پیش خرید واحدها و مسکن های نیمه کاره نمایند و هم اینکه واحدها و مسکن های تمام شده و کامل را به صورت اقساطی خریداری کنند. طبیعتا خرید این مسکن ها تفاوت هایی دارد. به عنوان مثال برای پیش خرید خانه های نیمه کاره عموما مبلغ کمتری از خریدار گرفته می شود اما در خرید اقساطی آپارتمان احتمال دارد که مبلغ بیشتری از قیمت تعیین شده از خریدار گرفته شود.

البته درست است که در خرید اقساطی ﺁپارتمان، امکان دارد که خریدار، پول بیشتری نسبت به خرید نقدی برای خرید مسکن بپردازد اما این اطمینان را دارد که با درآمد کم خود هم می تواند صاحب خانه و کاشانه شود. حال اگر قصد خرید اقساطی ﺁپارتمان از شرکت سازنده را دارید باید به این نکته توجه کنید که در این روش خرید، باید قراردادی بین خریدار و شرکت سازنده منعقد شود.

خرید آپارتمان قسطی از شرکت سازنده دارای مزیت هایی است که عبارتند از:

• یکی از مهم ترین مزایای خرید آپارتمان قسطی از شرکت سازنده این است که سبب افزایش قدرت خرید خریداران می شود. چرا که این افراد در سریع ترین زمان ممکن می توانند صاحب خانه ی خود شوند بدون اینکه کوچک ترین فشار مالی به آن ها تحمیل شود.

• قابلیت دیگر خرید از شرکت های سازنده این است که شرکت سازنده به خریدار این امکان را می دهد که تا آخرین لحظه ی پرداخت اقساط خود بتواند ملک خریداری شده ی خود را با ملک دیگری عوض کند.

خرید آپارتمان قسطی از طریق وام بانکی

روش دومی که برای خرید قسطی مسکن وجود دارد خرید از طریق وام بانکی است که در این شیوه، طرف حساب خریداران، بانک ها می باشند. بر اساس این روش، خریداران خرید اقساطی آپارتمان باید وام هایی که به این منظور داده می شوند را از بانک ها دریافت کنند. در این راستا بانک های معینی به خریداران معرفی می شود و خریداران باید به این بانک ها برای اخذ وام، مراجعه کنند. در این روش خرید قسطی، بانک مربوطه خود یکی از واحدهای مد نظر را برای مشتری خریداری می کند.

در واقع در این روش خرید، بخش عمده یا نیمی از مبلغ کل واحد برای خرید اقساطی خانه، بر عهده ی بانک است و بانک به نیابت از متقاضی، این مبلغ را به شرکت سازنده پرداخت می کند. سپس متقاضیان باید طی اقساطی، این مبلغ پرداخت شده را به بانک برگردانند. لازم به ذکر است که در این روش خرید، متقاضیان باید توانایی و قدرت مالی خود در خصوص پرداخت اقساط به بانک را ثابت کنند.

برای ثابت کردن این توانایی، متقاضیان باید مدارکی را به بانک ارائه دهند که شامل موارد زیر می باشد:

ارائه فرم های بانکی مربوطه، ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی چون شناسنامه، ارائه دادن شماره ی مالیاتی، ارائه دادن گواهی مبنی بر عدم بدهی متقاضی در ایران، ارائه دادن پرینت گردش مالی و حساب بانکی متقاضی، در صورت کارمند بودن باید فیش حقوقی خود را ارائه دهد، اگر متقاضی دارای شغل ﺁزاد است باید گزارشی دقیق و معتبر در خصوص میزان درآمد ماهانه خود تهیه کند و به بانک ارائه دهد.

طبیعتا خرید آپارتمان قسطی از طریق وام بانکی هم دارای مزیت هایی است که یکی از مهم ترین مزیت های خرید آپارتمان قسطی از طریق وام بانکی این است که در این روش، در همان ابتدا واحد خریداری شده به نام خریدار است و سند ملک و ﺁپارتمان خریداری شده از ابتدای کار به نام خریدار ثبت می شود. به طور کلی در این روش، کل ملک یا آپارتمان توسط خریدار، خریداری می شود و به شرکت سازنده هیچ ارتباطی ندارد.

خرید ﺁپارتمان قسطی از شرکت بایون

طبیعتا بسیاری از افراد با شنیدن خبر خرید اقساطی خانه به دنبال بهترین و مطمئن ترین روش خرید این آپارتمان ها هستند که بعد از خرید گرفتار مشکلات و دردسرها با فروشنده نشوند. در این راستا ما به شما شرکت بایون را معرفی می کنیم. از مهم ترین مزایای این شرکت این است که هم با بانک و هم با مشاورین املاک در وب سایت تعامل دارد و این مراکز کاملا آماده ی همکاری با این شرکت هستند. همین مسئله سبب شده امکان خرید اقساطی هم با شرکت های سازنده و هم از طریق وام بانکی از طریق این شرکت برای متقاضیان فراهم شود.

حال شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که شرکت بایون چگونه می تواند از طریق بانک، این خانه ها را برای متقاضیان خریداری کند؟

نحوه ی خرید در این روش به این صورت است که بانک مربوطه بخشی از مبلغ کل ملک که حدود 30 درصد است را به فروشنده ی ملک پرداخت می کند. با این مبلغ، سند کل ملک به نام خریدار ثبت می شود و ملک کاملا به نام خریدار است و سپس خریدار باید ظرف مدت 5 سال، اقساط مشخص شده را به بانک پرداخت کند. با این روش هم خریدار، صاحب خانه شده است و هم زمان کافی برای بازپرداخت وام خود دارد.

در واقع قولنامه ای که در مشاور املاک منعقد می شود یک سند و مدرک معتبر است که ثابت می کند متقاضی واقعا ملکی را خریداری کرده است ولی تمام پول لازم برای خرید ملک را ندارد. در اینجا شرکت بایون وارد عمل می شود و با این قولنامه به بانک مورد نظر خود مراجعه می کند و بانک هم با انجام ارزیابی های لازم و بررسی اسناد و مدارک، اقدام به اعطای وام بانکی به متقاضی می نماید.

مهم ترین نکات برای خرید ﺁپارتمان قسطی یا پیش خرید ملک

• یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید چنین املاکی، توجه و دقت داشتن در زمان تنظیم قرارداد است. در تنظیم قرارداد حتما دقت کنید که نام و مشخصات کامل طرفین معامله، قید شده است. این اطلاعات و مشخصات شامل نام و نام خانوادگی طرفین، تاریخ تولد و شماره ی شناسنامه طرفین قرارداد، نشانی دقیق آن ها، سمت فروشنده و شماره موبایل و شماره ی تلفن ثابت می باشد.

• پس از این مرحله باید به مشخصات ملک و یا ﺁپارتمانی که می خرید دقت کنید. مثلا اینکه مساحت ملک چه قدر است یا طبقه چندم است و یا اینکه واحد چندم است. همچنین بهتر است نگاهی هم به نقشه ی ساختمان کنید و واحد خریداری خود را روی آن پیدا کنید و با نقشه تطبیق دهید. حتما شماره ثبت ملک اصلی خود را بدانید. از دیگر مشخصات ملک می توان به پارکینگ و انبار و آب و برق و گاز و تلفن اشاره کرد که حتما باید در سندتان ذکر شده باشند. به همین دلیل حتما باید از فروشنده بخواهید تا این اطلاعات را در اختیارتان بگذارد.

• نکته و مرحله ی آخر، قیمت ﺁپارتمان و نحوه و چگونگی پرداخت اقساط آن است. در واقع شما باید بدانید که قیمت ملک خریداری شده ی شما چقدر است. تعداد اقساط آن چقدر است و چگونه باید آن ها را پرداخت کنید. باید دقت کنید که تعداد اقساط و نحوه ی پرداخت آن ها و همچنین زمان تحویل آپارتمان، حتما باید در قرارداد، قید شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.