بایون
بایون

موضوعاتی که خریدار ساختمان لوکس باید به آن‌ها توجه کند

موارد و موضوعاتی که خریدار ساختمان لوکس باید به آن‌ها توجه کند

نمونه‌ای از یک ساختمان لاکچری
نمونه‌ای از یک ساختمان لاکچری

از زمانی که بشر پا به عرصه حیات گذاشته و ساکن غار بوده است تا امروزه که زندگی انسان‌ها دچار تحولات عظیم، عمیق و اساسی شده، تأمین مسکن و سرپناه همواره یکی از نیازها و دغدغه‌های انسان بوده‌است. هرکس به فراخور حال، با توجه به نیاز، سلیقه، بودجه و منزلت اجتماعی خود به دنبال مسکن مناسب می‌گردد. اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که خریدار ساختمان لوکس هستند، نکات مهمی وجود دارند که به هنگام خرید باید به آن‌ها دقت کنید. این‌ها مسائل مهمی هستند که شما به عنوان خریدار ساختمان لوکس که مبلغ زیادی بابت خرید ملک می‌پردازید، به هنگام انتخاب ساختمان لاکچری و خرید آن باید لحاظ شوند. در این مقاله برخی از این موارد را در حد بضاعت حجم این متن بر می‌شماریم که ممکن است برایتان مفید واقع شود. پس تا پایان این متن با ما همراه باشید!

ویژگی‌های ملک برای خریدار ساختمان لوکس

یک ساختمان هنگامی لوکس و لاکچری محسوب می‎شود که دارای ویژگی‌ها و امکانات خاصی باشد که آن را از سایر ساختمان‌ها قابل تشخیص و تفکیک کند. منهای مسأله قرارداشتن ساختمان در نقطه‌ای خوش آب‌وهوا و دسترسی محلی به امکانات لازم از جمله دسترسی به سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، پارک‌ها، مراکز درمانی، مدرسه، مسجد و نظایر آن که برای زندگی در هر نوع ساختمان اعم از ساختمان معمولی و لاکچری دارای اهمیت هستند، خریدار ساختمان لوکس به دنبال امتیازاتی است که فراتر از امکانات عادی و معمولی هر نوع ملک مسکونی است. این امکانات به طور کلی در چند دسته کلی به شرح زیر قرار می‌گیرند:

یک ساختمان ویلایی شیک و لاکچری
یک ساختمان ویلایی شیک و لاکچری

امکانات داخل ساختمان اعم از ویلایی و آپارتمان

    امکانات داخل ساختمان ویلایی یا آپارتمان که خریدار ساختمان لوکس باید به آن‌ها توجه کند شامل موارد زیر است:

متراژ بنا

طبیعتاً هرچه متراژ داخلی ساختمان بیشتر باشد، فضای بیشتری برای رفاه ساکنان خانه فراهم می‌شود. وجود اتاق خواب‌های جداگانه و مستر برای هر یک از اعضای خانواده یکی از شاخص‌های لاکچری‌بودن ساختمان برای انتخاب است که خریدار ساختمان لوکس به آن توجه دارد. گاهی برخی ساختمان‌های لوکس فقط یک اتاق مستر دارند که در اختیار والدین قرار می‌گیرد ولی گاهی میزان لاکچری‌بودن ساختمان به اندازه‌ای است که همه اتاق‌ها مستر هستند. اتاق مستر، اتاقی است که متراژ آن از اتاق‌های عادی بیشتر است و داخل آن سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد، همچنین مبل نشیمن دونفره، قفسه‌ها و کمدهایی برای لباس و سایر وسایل درنظر گرفته شده‌اند. استراحت در اتاق مستر که همه‌گونه امکانات رفاهی در آن فراهم است، پس از یک روز کاری خسته‌کننده و پرمشغله، حس آرامش را به ساکنان القا می‌کند.

نمونه‌ای از یک اتاق خواب مستر
نمونه‌ای از یک اتاق خواب مستر

امکانات داخل منزل

در برخی ساختمان‌های بسیار لوکس، داخل منزل استخر تعبیه شده و ساختمان دارای پارکینگ و انباری داخل واحد می‌باشد؛ به علاوه پارکینگ پایین ساختمان برای اتومبیل میهمانان نیز درنظر گرفته‌شده‌است.

آشپزخانه

وجود آشپزخانه بزرگ و دل‌باز که وقت زیادی از ساکنان از جمله خانم خانه در آن سپری می‌شود، یکی دیگر از شاخص‎های ساختمان لوکس است که مورد توجه خریدار ساختمان لوکس قرار می‌گیرد. در این آشپزخانه‌ها، فضای باز بزرگی برای انجام آشپزی و صرف غذا وجود دارد و کابینت‌های مد روز با رنگ‌های روشن و شاد از جمله سبک ممبران و انزو ساخته می‌شوند که همه وسایل مورد نیاز آشپزخانه را در خود جای می‌دهند و با ایجاد یک فضای بزرگ و خلوت مانع از شلوغی و آشفتگی آشپزخانه و در نتیجه ذهن ساکنان خانه می‎شوند؛ زیرا در دکوراسیون داخلی سبک مدرن، تمرکز بر سادگی و خلوتی داخل بناست.

کابینت انزو با رنگ شاد ایجادکننده فضای بزرگ و خلوت در آشپزخانه
کابینت انزو با رنگ شاد ایجادکننده فضای بزرگ و خلوت در آشپزخانه

سرویس های لوکس

یکی دیگر از آیتم‌های ساختمان لاکچری، وجود سرویس بهداشتی و حمام لوکس است که خریدار ساختمان لوکس باید به آن توجه کند. حمام مکانی است که می‌تواند رفع‌کننده و از بین‌برنده تنش‌های روزانه اشخاص باشد. علاوه بر استخر داخل واحد یا استخر و سونای واقع در پیلوت ساختمان، یک حمام اسپا می‌تواند حتی در داخل ساختمان ایجاد شود. حمام اسپا، کمی بزرگ‎تر از حمام‌های عادی است که دارای وان بزرگی برای استراحت و ریلکسیشن با استفاده از شمع‌های آروماتراپی، بخور اکالیپتوس و روغن‌های ماساژ است. علاوه بر این وجود سردوش‌های بارانی اعم از ساده و چراغ‌دار و همچنین سردوش‌های عادی سیار می‌تواند حمام را به مکانی لذت‌بخش تبدیل کند. سیستم گرمایش از کف چه در داخل واحد و چه در داخل حمام می‌تواند باعث منتشرشدن دما به شکل یکسان و دلپذیر در تمام خانه و داخل حمام شود.

سردوش چراغ‌دار و ساده بارانی
سردوش چراغ‌دار و ساده بارانی

بنابراین استخر، سونا، جکوزی، اسپا، حوله خشک‌کن، سردوشی‌های بزرگ و بارانی، گرمایش از کف، همچنین روشویی‌های جدید کنسول‌دار با آینه‌های دکوراتیو، شیرآلات گلد و مرغوب و امکاناتی نظیر آن، از جمله مواردی هستند که در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی ساختمان‌های لوکس مورد توجه قرارمی‌گیرند.

حمام اسپا، مکانی برای ریلکسیشن و بدست‌آوردن آرامش
حمام اسپا، مکانی برای ریلکسیشن و بدست‌آوردن آرامش

امکانات امنیتی

امنیت ساختمان و استفاده از به‌روزترین تکنولوژی برای کنترل منزل از راه دور، یکی دیگر از شاخص‌های ساختمان لاکچری است که خریدار ساختمان لوکس باید به آن توجه کند. اهمیت این موضوع به اندازه‌ای است که اگر ساختمانی دارای همه امکانات فوق باشد ولی به لحاظ امنیتی، فاقد پارامترهای لازم باشد، می‌توان گفت امنیت و آرامش ساکنان تأمین نخواهد شد. اهمیت این امر زمانی بیشتر می‌شود که ساختمان ویلایی و اطراف آن باز باشد.

این امکانات امنیتی شامل دوربین‌های پیشرفته مداربسته، نگهبانی امنیتی و برنامه‌هایی با قابلیت نصب بر روی گوشی هستند که به وسیله آن‌ها امکان روشن و خاموش‌کردن چراغ‌ها، تنظیم دمای داخل، قفل‌کردن درب‌ها و مواردی مشابه وجود دارد. در تمام ساختمان‌های لاکچری اعم از ویلایی و آپارتمان، سوئیتی برای اسکان سرایدار درنظر گرفته می‌شود که وظیفه این شخص محافظت از ساختمان، انجام امور مربوط به نظافت بیرون واحد و محوطه و همچنین رسیدگی به فضای سبز داخل ساختمان است.

سوئیت سرایداری
سوئیت سرایداری 

امکانات خارجی ساختمان اعم از ویلایی و آپارتمان

لابی

یکی از مواردی که در ساختمان‌های لاکچری مورد توجه است، لابی است. لابی یک فضای خارج از واحد واقع در طبقه همکف برج‌ها، ادارات، هتل‌ها و ساختمان‌های لاکچری است.در حقیقت یک ورودی و خروجی دارای دو قسمت نگهبانی و نشیمن است. در قسمت نگهبانی میزی با امکانات مخابراتی برای دسترسی به ساکنان وجود دارد. نگهبان بوسیله آن امکان می‌یابد ورود و خروج افراد را کنترل کرده و از اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کند. برای خریدار ساختمان لوکس مهم است که لابی چگونه تزئین شده و دارای چه امکاناتی باشد.

نمونه‌ای از یک فضای لابی
نمونه‌ای از یک فضای لابی

روف گاردن

یکی دیگر از آیتم‌های خارجی ساختمان که مورد توجه خریدار ساختمان لوکس قرار می‌گیرد، روف گاردن است. روف گاردن یا باغی که در پشت بام تعبیه شده یک فضای دلنشین و سرسبز است. این فضا می‌تواند دارای گل‌کاری، مبلمان باغ، آلاچیق و امکانات رفاهی باشد که به ساکنان فرصتی دهد ساعاتی را در آرامش با دسترسی به یک ویوی زیبا به استراحت و تفریح بپردازند.

روف گاردن با امکانات گل‌کاری و مبل مخصوص فضای بیرونی
روف گاردن با امکانات گل‌کاری و مبل مخصوص فضای بیرونی

آسانسور

آسانسورهای طلایی که یکی دیگر از آیتم‌های بیرونی ساختمان‌های لاکچری هستند. آسانسورهایی ساخته شده از استیل و مواد مرغوب و زیبا هستند که با رنگ طلایی خود درخشش خاصی دارند. در زمانی که اشخاص از آن استفاده می‌کنند، حس آرامش را منتقل کرده و کمک می‌کنند که استفاده‌کنندگان متوجه گذر زمان نشوند. برخی افراد فوبیای قرارگرفتن در مکان‌های کوچک و تنگ دارند. استفاده از آینه‌های زیبا و فضای گلد آسانسورهای طلایی روشی برای مقابله با ترس این افراد محسوب می‌شود. درعین‌حال استفاده از نورپردازی و عناصر زیبایی‌بخش که به نوعی خوشامدگویی به میهمانان است، موجب می‌شود افراد در آسانسور احساس ارزشمندی بیشتری کنند.

آسانسورهای گلد
آسانسورهای گلد

فضای بازی ایمن

فضای بازی ایمن و شاد و سالن ورزش بزرگ‌سالان، از دیگر مشخصه‌های ساختمان‌های لاکچری است که خریدار ساختمان لوکس باید به آن توجه کند. چنانچه ساختمان لوکس یک آپارتمان باشد، کودکان به فضایی نیاز دارند که به وسیله بازی و تحرک، انرژی‌های ذخیره‌شده در وجود خود را تخلیه کرده و تعاملات اجتماعی خود را با گروه هم‌سالان بهبود بخشند. همچنین بزرگ‌سالان امکانی در اختیار داشته باشند که با صرف وقت کمی برای دسترسی به امکانات ورزشی، ساعاتی را به ورزش و بازی بپردازند.

سالن کنفرانس

سالن کنفرانس با ظرفیت 200 الی 250 نفر، یکی دیگر از موارد مهم در ساختمان‌های لاکچری است. این سالن برای برگزاری اجتماعات و جلساتی که چ هدر رابطه با مسائل ساختمان برگزار می‌شود و چه در رابطه با موارد دیگر، بسیار اهمیت دارد.

 امکانات مربوط به محوطه اطراف ساختمان

  • یکی دیگر از آیتم‌های مهم در ساختمان‌های لوکس که مورد توجه خریدار ساختمان لوکس است. محوطه‌سازی به وسیله آب‌نما، آلاچیق، گل‌کاری، درخت‌کاری، مبلمان باغ، تاب و وسایل بازی و مواردی نظیر آن است که در تغییر روحیه افراد و ایجاد زیبایی محوطه اطراف ساختمان سهم بسزایی دارد.
محوطه‌سازی با استفاده از آلاچیق
محوطه‌سازی با استفاده از آلاچیق

بایون

اگر شما یکی از افراد خواستار و طالب خرید ساختمان لوکس و لاکچری هستید، املاک بایون که در حوزه خرید و فروش املاک و مستغلات فعالیت دارد، در خدمت شماست تا بهترین ساختمان‌های لوکس و لاکچری را با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید به شما ارائه کند. با مراجعه به سایت بایون می‌توانید از بهترین‌های موجود در سایت بازدید کرده و با همکاران ما تماس حاصل نمائید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.